Merkez : +90.332.3223900

TÜRKİYE ARABULUCU DERNEKLERİ ÇALIŞTAYININ 2. ANTALYA’DA YAPILDI

TÜRKİYE ARABULUCU DERNEKLERİ ÇALIŞTAYININ 2. ANTALYA’DA YAPILDI

6325 Sayılı yasa ile hukuk sistemine kazandırılan Arabulculuk mesleğinin sorunlarını ve geleceğini müzakere edebilmek için ilki 28-29 Nisan 2018 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Arabuluculuk Derneklerinin 2. çalıştayı 17-18 Kasım 2018 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi.

23 Derneğin aktif katılımı ile gerçekleştirilen ve iki gün süren çalıştayda dernek başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve Arabuluculuk Daire Başkanlığı Kurul üyelerinden Yakup Erikel ve Nihat Şimşek’in hazır bulunduğu çalışmalara Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan ÖZTATAR’da telekonferans sistemi ile katılarak mevcut uygulamalar, sorunlar ve yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

İki güren süren çalıştayda, arabuculukta;

– Mevzuat,

– Eğitim,

– Uygulamalar,

– Etik,

– Genel Sorunlar ve Çözüm Önerileri,

– Mesleki Teşekkül gibi önemli konularda görüşmeler yapılarak 3. Çalıştay’ın Mart ayında İstanbul’da yapılması kararlaştırılmıştır.

İlimizden Konya Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Derneğimizi temsilen Başkan Nezih Dağdeviren ile Başkan Yardımcısı Nuri Tongarlak ve Sayman Nihal Kuldemir’de toplantıya katılanlar arasındaydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir